کلوک

دغدغه اصلی مشارکت است
مشارکت در ساخت می تواند گزینه مناسبی برای صاحبان خانه های قدیمی باشد تا با یک توافق و مشارکت  درست و اصولی بتوانند منزل قدیمی خود را تبدیل به آپارتمان های جدید و  نو کنند و سود مناسبی را به دست آورند.
وقتی مفهوم مشارکت بیان می شود، دغدغه های زیادی در پیش روی افراد قرار می گیرد. اولین نکته  بعد از انتخاب مشارکت در ساخت برای ساخت و ساز، عقد قرارداد مشارکت است.
قرارداد مشارکت در ساخت یک قرارداد توافقی بین مالک و سازنده است و در آن سهم مالک و سهم سازنده به صورت دقیق و مشخص طبق فرمول های خاصی که وجود دارد، کاملاً محاسبه شده و
در این قرارداد تمامی نکات و ابهامات به صورت دقیق  و مشخص مطرح می ‌شود.
در قرارداد مشارکت در ساخت  نکاتی وجود دارد  که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.
اگر این نکات به صورت دقیق و اصولی رعایت شود، بخش زیادی از دغدغه افراد بر سر مشارکت در ساخت  از بین می ‌رود و سود مناسبی را برای هر دو طرف به ارمغان می آورد.
در قرارداد مشارکت در ساخت چنین توافقی بین سازنده و مالک زمین است و باید تمامی مسائل نیز به صورت مشارکت  مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد. مشارکت در ساخت کلوک این امکان را به شما می دهد تا دغدغه های ناشی از مشارکت را به حداقل ممکن رسانده و شرایطی مناسب برای یک مشارکت در ساخت بی دغدغه را فراهم می کند.

دغدغه های مشارکت در ساخت چیست؟
این زمینه اختلاف نظرهایی نیز ممکن است وجود داشته باشد، یکی از این اختلاف نظرها بر سر سازه هایی است که برای تولید ساختمان انتخاب می شوند. سازه های ساختمانی می‌توانند بتنی یا فلزی باشند که هر یک مقاومت و استحکام خاص و ویژه‌ای دارند، مشارکت در انتخاب نوع سازه، برای سازنده و مالک زمین اهمیت دارد و این انتخاب باید به صورت توافقی صورت بگیرد.
این دو نوع سازه، از سازه های پرکاربرد در کشور هستند که معمولاً برای پروژه های ساختمانی استفاده می شوند و به طور کلی در قرارداد مشارکت در ساخت باید تمامی توافقات به صورت  توافقی و به حالت مشارکت انجام شود و این نکته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باعث سود دو طرف خواهد شد .

مشارکت در ساخت

نکات مهم در مورد مشارکت در ساخت
اساس قرارداد  های مشارکت در ساخت، مشارکت  و تعاون دو طرفه است، در نتیجه اگر سودی به دست آید، سود برای هر دو طرف است و اگر زیانی نیز متوجه آن مشارکت شود، زیان نیز برای دو طرف محاسبه خواهد شد.
در برخی از قرارداد های مشارکت در ساخت، صاحبان  چند منزل کلنگی با یکدیگر تصمیم می گیرند که منازل خود را بکوبند و  آن را تبدیل به یک آپارتمان با چند واحد جدید کنند. در این مورد طرفین می تواند بیش از دو نفر باشند،  در قرارداد های مشارک در ساخت و ساز  لازم است حتماً تعهدات و موارد مربوط به هر یک از مالکین و سازندگان به طور دقیق و روشن در داخل قرارداد بیان شده  و به توافق هر یک از طرفین رسیده و یکی از مالکین یا یکی از سازندگان به عنوان نماینده اصلی قرارداد مشارکت اقدام به برقراری ارتباط با دیگر سازندگان و یا شرکا نماید.
در قرارداد های مشارکت در ساخت حتماً باید مالکین و سازندگان حضور داشته باشند.
تمامی موارد مورد نظر در قرارداد به روشنی و با دقت مطالعه و به وضوح  در داخل قرارداد قید شود.
در قرارداد بیان شود که به هر یک از مالکین و سازندگان چه میزان از آپارتمان تعلق می گیرد.
قبل از ساخت آپارتمان حتماً باید تعداد واحد هایی که در آن آپارتمان قرار است ساخته شود، به صورت واضح مشخص باشد.
همچنین در قرارداد های مشارکت باید انباری، پارکینگ و مشاعات موجود در آپارتمان به صورت دقیق و مشخص بیان شده و سهم هر یک از طرفین نیز با دقت معلوم شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست