کلوک

مجری اسکلت یعنی چه؟

امروزه یکی از روش های ساخت ساختمان ها و سازه های عظیم استفاده از اسکلت بندی است که توسط مجری اسکلت انجام میشود. مجری اسکلت با استفاده از دانش و مهارت خود در ساخت میتواند نقش بسزایی در استحکام و ماندگاری سازه داشته باشد. در واقع مجری اسکلت به شخص یا اشخاصی گفته میشود که پایه اصلی هر ساختمانی را زیر نظر گرفته و آن را به مرحله اجرا برده و با استفاده از علم و مهارتی که در این کار دارند آن را بنا میکنند.

مجری اسکلت فولادی

دسته بندی مجری اسکلت

کار مجری اسکلت با توجه به نوع مصالحی که قرار است به کاربرده شود متفاوت است و به طور کلی به دودسته تقسیم بندی میشوند: مجری اسکلت فلزی و مجری اسکلت بتنی. اسکلت فلزی را میتوان یکی از بهترین راه ها برای ساخت سازه های عظیم دانست و این بخاطر مزیت هایی است که نسبت به اسکلت بتنی دارد. البته گاها میتوان از این دو به عنوان ترکیبی از یکدیگر نیز استفاده کرد. از مزایایی که اسکلت فلزی دارد و مجری اسکلت وحتی پیمانکار ساختمان نیز می تواند به آن توجه کند سرعت اجرای بیشتر، کیفیت بالاتر، وزن کمتر سازه و همچنین امکان تقویت پس از اجرا را دارد.

اما اگر بخواهیم اندکی در مورد کار مجری اسکلت بتنی صحبت کنیم باید بگوییم که سازه های بتنی ،سازه ای است که در ساخت آن و ساخت ستون ها و شاه تیرها از بتن استفاده کنیم که البته نوع بتن بکار برده شده در این سازه ها از جنس سیمان و شن و ماسه می باشد.

درست است که اسکلت های فلزی نسبت به اسکلت های بتنی دارای مزیت های بیشتری می باشند اما سازه های بتنی نیز از مزیت های خاص خود برخوردار هستند که مجری اسکلت بتنی قطعا قبل از انجام کار به آنها توجه خواهد کرد.

مجری ساختمان بتنی

 از جمله مزایایی که سازه های بتنی دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ماده اصلی بتن همواره در دسترس و ارزان تر از فلز میباشد.
  2. سیمان و دیگر مواد افزودنی به کار رفته در ساختار بتن، سبب شده است که برای شرایط جوی سخت مخصوصا اقلیم سرد، بتن مناسب تر از فولاد باشد.
  3. این سازه ها به دلیل قابلیت شکل پذیری ای که دارند برای ساخت سازه هایی مانند پل و ستون و… کارایی بهتری دارند.

با توجه به مطالبی که در بالا در مورد اسکلت های فلزی و بتنی گفته شد و مزایای هر کدام از اسکلت بندی ها، کارفرما باید قبل از انتخاب نوع اسکلت ساختمان و همچنین میزان هزینه ای که قرار است برای سازه خود در نظر بگیرد باید با مجری اسکلت و همچنین پیمانکار ساختمان خود و یا شرکتی که قرار است با آن قرار داد ببندد مشورت های لازمه را انجام دهد تا بعدا دچار خسارت های وارده نگردد.

در این میان شرکت پیمانکاری کلوک با سابقه ای یازده ساله و با مهندسان با تجربه و کاربلد و مجریان اسکلت بندی ماهری که در اختیار دارد میتواند سازه هایی را طراحی و اجرا نماید که در برابر هرگونه حوادثی از قبیل بلایای طبیعی و یا خطاهای انسانی که منجر به رخدادی بزرگ مانند آتش سوزی و … شود مستحکم و پایدار باشد.

با انتخاب شرکت پیمانکاری کلوک از خود و سرمایه تان به خوبی نگهداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست