کلوک

همه چیز در مورد مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت واژه ای است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در شرایط امروز و در شهر های بزرگ به دلیل کم بودن زمین و فضای ساخت و ساز و همچنین بالا بودن هزینه های مربوط به  ساخت آپارتمان، مشارکت در ساخت می تواند به بسیاری از صاحبان خانه ‌های قدیمی و یا کسانی که دارای زمین خالی هستند و می‌خواهند آن را تبدیل به یک واحد مسکونی کنند، کمک  کند تا بتوانند آپارتمانی را از طریق  مشارکت در ساخت تولید  کرده و از منافع آن بهره‌مند شوند.
مشارکت در ساخت قراردادی است که بین سازنده و مالک زمین اتفاق می‌افتد و این شرایط را برای صاحبان زمین و خانه های کلنگی  فراهم می کند تا بتوانند بدون سرمایه ی  اولیه، صاحب چند آپارتمان شود و به سود و سرمایه مناسبی دست پیدا کنند.

بررسی مزایای مشارکت در ساخت
مشارکت در ساخت مزایایی به همراه دارد که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم:

 • مشارکت در ساخت باعث مقاوم سازی منازل و افزایش استحکام آن ها می ‌شود.
  مشارکت درساخت  به بسیاری از صاحبان خانه ‌های قدیمی کمک می کند تا بتوانند  بافت فرسوده محل سکونت خود را از بین برده و به جای آن بنای مستحکمی که با روش مهندسی و بر  اساس اصول درست مهندسی بنا شده است احداث کنند.
  منازل قدیمی و کلنگی دارای قدمت ساخت بیش از ۲۵ سال هستند. در ۲۵ سال پیش قوانین جامع و درستی برای ساخت منازل مسکونی و نظارت دقیق بر استحکام آن ها وجود نداشته است. در نتیجه بنا های قدیمی در مقابل زلزله مقاوم نیستند و در حوادث می توانند به شدت آسیب پذیر باشند.
  استحکام ساختمان ها فقط محدود به مقاومت آن ها در برابر زلزله نمی شود، ساختمان های قدیمی به علت اینکه به صورت نا متقارنی ساخته شده اند، دچار نشتی می‌ شوند و ممکن است این نشتی برای افراد خطرات بسیار جدی به همراه داشته باشد.

مشارکت در ساخت

 • مشارکت در ساخت به نوسازی بناهای قدیمی کمک کرده و باعث زیباسازی آن ها می شود.
  ساختمان های قدیمی معمولاً ظاهر زیبا و مناسبی ندارند و این عامل هم باعث ایجاد چهره نامناسب برای شهر ها  می شود و هم سبب شده است  که ساکنین منازل از ظاهر ساختمان خود راضی نباشند.
  مشارکت در ساخت باعث نوسازی بنا ها می شود و نوسازی ساختمان ها می تواند تاثیر زیادی بر روی زیبایی آن‌ ها داشته باشد.

بهره مندی از امکانات روز و ساخت بر اساس اصول مهندسی
معمولا خانه های قدیمی و کلنگی دارای راه پله هستند و یا ممکن است دستشویی آن ها در داخل حیاط قرار داشته باشد و یا از دستشویی ایرانی استفاده کنند که این عوامل می‌تواند برای بعضی از خانواده‌ ها ناخوشایند باشد و مشکلاتی را برای آن ها به وجود آورد. نوسازی ساختمان ها کمک می کند تا بتوانند از آسانسور استفاده کنند و  ظاهر مناسب‌تری را برای منزل خود به وجود آورند. همچنین در خانه های جدید از شرایطی استفاده می شود که بتوان فاضلاب را به صورت مناسب مدیریت کرد  و مشکلات ناشی از فاضلاب را به حداقل رساند. در خانه های قدیمی صدای همسایه ها به خوبی شنیده می ‌شود اما فرآیند نوسازی باعث شده  که تمامی مشکلات برطرف شده و امکانات بهتری برای خانه ها به وجود آید.
همچنین در خانه های قدیمی سیستم سرمایش و گرمایش به خوبی  تعبیه  نشده اند  و همین عامل باعث می شود که هزینه بسیار زیادی برای سرمایش و گرمایش خانه های قدیمی پرداخت شود. مشارکت در ساخت  به  افراد کمک می کنند تا بتوانند به راحتی تمام این مشکلات را برطرف کرده و از مزایای یک مشارکت پرسود بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست