قالب بتن پلاستیکی

جهت خرید و اطلاع از قیمت روز قالب بتن پلاستیکی و قالب پلیمری ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قالب-بتن-پلاستیکی-سقفی

قالب پلیمری

قالب بتن پلاستیکی که بدنه اصلی آن برخلاف سایر قالب های بتنی از جنس پلیمر فشرده می باشد. امروزه به دایل خواص فراوان جایگزین قالب های فلزی شده است. قالب پلیمری دارای کاربردهای گوناگونی می باشد که از محبوب ترین و پر استفاده ترین آن ها در عرصه ساخت و ساز می توان به قالب پلاستیکی دیوار ، قالب پلاستیکی ستون بتنی و قالب پلاستیکی سقف اشاره کرد.

قالب پلاستیکی پلیمری بتن، یک نوع قالب است که از مواد پلیمری ساخته شده و برای ریختن بتن در ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف استفاده می‌شود. این قالب ها عموماً برای ساخت دیوارها، ستون ها، پل ها، پله ها و سایر اجزای سازه ای استفاده می شوند. هدف از استفاده از قالب‌های پلاستیکی پلیمری بتن، تشکیل بتن در شکل های متنوع می‌باشد. مزیت استفاده از قالب پلاستیکی بتن ، سبب می‌شود بتن با کیفیت به شکل مطلوب با سرعت و دقت بیشتر در سازه های بتنی ایجاد گردد.

مشاوره اختصاصی کلوک

در صورتی که قصد دریافت مشاوره و یا همکاری در پروژهای ساختمانی را دارید ، میتوانید با کارشناسان کلوک تماس بگیرید. شرکت ساختمانی کلوک با تجربه ای ارزشمند و اجرای پروژه های موفق ، آماده پذیرش و همکاری با متقاضیان گرامی می باشد.

شرکت-کلوک
قالب-بتن-پلاستیکی-کف

مزایای قالب پلیمری

قالب بتن پلاستیکی به دلیل استفاده از مواد پلیمری دارای وزن بسیار کمتری به قالب های فلزی می باشد در قالب های فلزی معمولاً هر متر مربع قالب فلزی ۴۰ کیلوگرم می باشد ولی در این قالب ها وزن هر متر مربع قالب بین ۱۰ تا ۱۶ کیلوگرم می باشد.

در این نوع از قالب ها به دلیل استفاده از مواد پلیمری باعث شده چسبندگی نسبت به بتن بسیار کم باشد به همین دلیل در هنگام استفاده به راحتی از بتن جدا شده و نیازی به روغن کاری ندارد ولی در عین حال جهت آسودگی خیال می توان از روغنهای پای آب مانند آب صابون تراشکاری به وسیله اسپری بر روی آنها باشید تابه بتن نچسبند.

قالب پلاستیکی بتن به دلیل وزن پایین به راحتی قابل حمل و جابجایی می باشد و میتوان تعداد زیادی را در یک خودرو جا داد همچنین جابجایی بین طبقات برای کارگر بسیار آسان تر نسبت به قالب فلزی می باشد.

مهم ترین مزایای قالب بتن پلاستیکی وزن سبک این قالب است. چرا که وزن و سبکی یکی از پر اهمیت ترین فاکتور در امر ساختمان سازی بوده. چرا که هرچه وزن سبک تر باشه سازه سبکتر بوده و اجرای ان راحت تر است. همین مسئله باعث محبوبیت بیش از پیش قالب های بتن پلاستیکی می شود.

قابلیت استفاده از آن در مناطق سردسیر و با شرایط جوی و آب و هوایی سرد و خشک زیرا قالب های پلاستیکی از نفوذ و انتقال سرما به سازه های بتنی جلوگیری می کنند و مانع از سردی و یخ زدگی بتن ها می شوند.

همینطور پس از باز کردن قالب ها فاقد نیاز به تمیز کردن می باشند.

انواع قالب بتن پلاستیکی سقفی

قالب پلیمری معمولاً در دو سبک عرضه می شود. سبک اول شامل ستون های مستطیلی و مربع است که از نظر عرض متفاوت هستند و سبک دوم آن نیز مشهور به قالب کنج است که به طور کلی با سایز کوچک عرضه می شود و برای قالب بندی نقاط باریک ساختمان استفاده می شود و سرعت اجرا را بیشتر می کند.

نوعی قالب مودلار پلیمری وجود دارد که با ابعاد ثابت 50 در 100 تولید می شود و مشهور به قالب لبه 5 است و جایگزین برای سقف وافل است. این قالب ها وزن کمی دارند و از نظر مقاومت در شرایط خوبی قرار گرفته اند. به طور کلی قالب های مدولار جایگزین خوبی برای پلای وود ها هستند چون مشکل پوسیدگی تخته های چند لایه را ندارند و از نظر اقتصادی نیز به صرفه هستند. این قالب ها نیاز به روغن کاری ندارند.

قالب پلاستیکی بتن دیوار

از جمله قالب های رایج موجود در بازار امروزی می باشد که جایگزین بسیار مناسبی برای قالب های فلزی در بتن ریزی ها، به خصوص بتن دیوار می باشد.

قالب پلاستیکی سقف

قالب هایی مناسب و کاربردی در ساخت سقف ها می باشند که از لحاظ ایمنی و اقتصادی بسیار مناسب می باشند.

قالب پلاستیکی ستون بتنی

قالب هایی برای ساخت ستون ها می باشند. قالب هایی که علاوه بر افزایش روند ساخت و ساز از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه می باشند.

لیست محصولات

برای دریافت فایل PDF محصولات کلوک ، بر روی دکمه “دانلود لیست محصولات” کلیک کنید.

محصولات-کلوک

برخی از

پروژه های کلوک

شما می توانید در پایین برخی از پروژه های شرکت ساختمانی ، کلوک را مشاهده کنید.

پروژه-بام-پونک-کلوک
پروژه ساختمان سازی بام پونک
پروژه-زعفرانیه-کلوک
پروژه مشارکت در ساخت زعفرانیه
پروژه-خاقانی-کلوک
پروژه مشارکت در ساخت خاقانی
پروژه-سلمانشهر-کلوک
پروژه سلمانشهر
tritium-2
پروژه تریتیوم
پروژه-عظیمیه-کلوک
پروژه عظیمیه
پروژه-گرمدره-شرکت-کلوک
پروژه گرمدره
پروژه-باغ-فیض-شرکت-کلوک
پروژه باغ فیض

بررسی ویژگی های قالب پلاستیکی بتن

قالب بتن پلاستیکی یا پلیمری محصولی است که برای ساختِ سازه های بتنی بکار می رود. محصول مورد نظر با مواد پلاستیکی مقاوم، سبک و فشرده مثل پلی پروپیلن و یا مواد دیگر مانند ABS ساخته می شود. جنس پلاستیک این قالب ها خاصیت عدم چسبندگی و عدم واکنش شیمیایی نسبت به بتن دارد. در این متن تصمیم بر این است پیرامون این محصول کاربردی، مطالبی تکمیلی ارائه دهیم.

این قالب دارای یک سری مشخصات است و متخصصان آن را در پروژه های خود بکار می گیرند که در این بخش آنها را مورد بازبینی قرار می دهیم.

  • استقامت بالا در مقابل فشارهای حاصل از بتن
  • قالب بندی آسان و سادگی در نصب مانند حمل و نقل و جداسازی آنها در محل نصب
  • وزن کمتر نسبت به قالب های دیگر
  • دارای سطحی صاف، یکدست و صیقلی
  • قابلیت بکارگیری مجدد قالب پلاستیکی سقفی
  • کاهش ضایعات و تاثیرات مثبت بر پروژه های ساختمانی و محیط زیست
  • بهبود فواید بتن با بکارگیری قالب پلیمری و بهره گیری از ویژگی های مکانیکی و فیزیکی بتن مثل دوام بالا در مقابل فشار، خمش و کشش غیرمستقیم

 

موارد مصرف قالب پلیمری

قالب بتن پلاستیکی به طور کلی در جهت پیاده سازی سقف های مختلف بکار گرفته می شود. قسمت های مختلف سقف را می توان با این قالب ساخت. کاربرد رایج این محصول در جهت آماده سازی سقف های دال بتنی و سقف هایی است که دارای تیر افقی هستند. قالب مورد نظر را همچنین می توانید برای ستون، اطراف فونداسیون، دیوارهای برشی و دیوارهای مکان های مختلف مانند محوطه بکار ببرید.

مزایای بکارگیری قالب پلاستیکی بتن دیوار

بکارگیری قالب پلیمری برای آماده سازی بخش های مختلف ساختمان مزیت های بیشماری دارد. از مهمترین مزایای این محصول می توان به وزن سبک آن اشاره کرد که به اجرای راحت قالب کمک می کند. پیشگیری از ورود سرما به داخل ساختمان به دلیل خاصیت عایق مانند آن، از دیگر مزایای محصول است.

با توجه به وجود رویه پلاستیکی قالب می توان انتظار داشت از انتقال گرمای زیاد، بخار شدن آب و خشک شدن بتن نیز پیشگیری کند. عدم نیاز به نظافت و روغن کاری به علت چسبان نبودن صفحات، مشخصه دیگر این محصول است. بزرگ بودن سایز قالب ها باعث می شود سرعت اجرای آنها در پروژه های ساختمانی افزایش پیدا کند.

آشنایی با انواع قالب بتن پلاستیکی

قالب پلاستیکی بتن در سایزهای متنوع و مواد اولیه متفاوت ساخته می شود. در اکثر اوقات این محصول را برای قالب بندی در بخش های مختلف ساختمان بکار می برند. به طور کلی این قالب در دو نمونه ABS و PP تولید و عرضه می شود. در ساخت نوع ABS از مواد پلاستیکی مثل آکریل‌نیتریل، بوتادین و غیره استفاده می کنند. از مشخصات این نمونه می توان به کیفیت بالا، استحکام در مقابل خوردگی و دوام در موقع افتادن از ارتفاعات اشاره کرد. 

قالب نوع پلی‌پروپیلن نیز با بکارگیری مواد پلاستیکی تولید می شود. این نمونه نیز در اندازه های متنوع در بازار موجود است؛ اما نسبت به نوع قبلی کیفیت پایین تری دارند. در صورتی که شما نیز تمایل به پیاده سازی ساختمان با قالب های بتن پلاستیکی را دارید با کارشناسان تماس بگیرید.

قالب پلاستیکی سقفی

قالب بتن پلاستیکی جز محصولات کاربردی برای آماده سازی بخش های مختلف ساختمان است. از مشخصات این محصول می توان به استقامت بالا، اجرای آسان، وزن پایین، سطح صاف و یکدست، قابل بازیافت بودن و غیره اشاره کرد. اندازه های متنوع، وزن سبک، تنوع در مواد اولیه، تنظیم درجه حرارت محیط و عدم نیاز به نظافت از ویژگی های این محصول است. قالب مورد نظر با توجه به مواد به کار رفته در دو نوع ABS و PP تولید و به بازار عرضه می شود.

قالب-پلاستیکی

قالب بندی کنج دیوار با قالب پلیمری بتن

برای اجرای قالب بندی در قسمت گوشه با همان کنج دیوار از دو پنل کنج خارجی و داخلی بهره می بریم. کنج خارجی برای قسمت خارجی و کنج داخلی قسمت داخلی را پوشش می دهد. در حاشیه کنج ها از پنل در اندازه کوچک بهره می بریم تا با قالب روبروی آن متناسب باشد و این امکان باشد که بولت ها را رها نمود. در این جا انواع حالت هایی که امکان دارد قالب بندی دیوار را انجام داد بررسی می کنیم با توجه به پهنای دیوار که از 10 سانتی متر شروع می شود این امکان میسر است که از قالب های متنوعی بهره ببریم. برای قالب کنج دیوار از دو پنل کنج داخلی و خارجی بهره می برند.

قالب پلیمری سقف

این قالب‌ها برای ساخت سقف‌های بتنی استفاده می‌شود و از نظر ایمنی بسیار عالی است و گزینه مناسبی برای یونولیت سقفی به شمار می‌آید.

پلیمر مصرفی قالب پلاستیکی بتن سقف

در واقع ویژگی های اصلی پلیمر و ملاک هایی مانند کمیاب بودن آن ، وارداتی و یا تولید داخلی بودن آن در قیمت گذاری نقش دارد. تفاوت عمده پلیمر سیاه رنگ و سفید رنگ در انعطاف آن می باشد که پلیمر سفید رنگ انعطاف بالاتری دارد. استفاده از مواد سفید در تولید قالب بتن های پلاستیکی سبب می شود تا طول عمر قالب ها افزایش پیدا کرده و در مقابل ضربات چکش مقاوم تر باشد.

قالب-پلیمری-بتن

قیمت قالب پلیمری بتن

قیمت قالب های پلاستیکی پلیمری بتن، در مقایسه با قالب های سنتی و قدیمی گران تر می‌باشد، اما در مقایسه با قالب فلزی، ارزانتر است. ولی قالب های بتن پلاستیکی خود نیز بسته به مواد بکار رقته در تولید انها دارای قیمت های گوناگونی می باشند که قالب های تولید شده با پلیاتیلن ارزان ترین و قالب های تولید شده با مواد (ABS) گران ترین انها می باشد البته قالب بتن پلیاتیلن با مواد بازیافتی نیز تولید می شود که ارزان ترین و ضعیف ترین نوع قالب پلیمری بتن می باشد.
قالب پلیمری نوعی قالب از جنس پلاستیک است که در عین سبک بودن مقاومت بالایی دارد. نام دیگری که برای این قالب ها در نظر گرفته می شود ABS است. این محصول در برابر ضربه تحمل بالایی دارد.قیمت گذاری قالب های پلیمری به عوامل گسترده ای مثل پلیمر استفاده شده ، سایز قالب ها ، کیفیت و نوع رنگ پلیمر و دقت ساخت پنل بستگی خواهد داشت.

خرید قالب بتن پلاستیکی کف

برای اطلاع از قیمت قالب بتن پلاستیکی و خرید این محصول ، با کارشناسان کلوک تماس بگیرید.

قالب-پلیمری-سقف

سایر

مقالات کلوک
شرایط-مشارکت-در-ساخت

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت مشارکت در ساخت در واقع نوعی قرارداد است که در حوزه پیمانکاری

اجرای-نمای-خشک-سرامیک

نمای خشک

نمای خشک ساختمان این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد ایجاد شود که نمای

نمودار-تورم-ملک

تورم ملک

تورم ملک تورم ملک واژه ایست که امروزه بسیار به گوش میخورد. به همین دلیل

اجرای-روف-گاردن

مجری روف گاردن

مجری روف گاردن در دنیای مدرن امروز فضای سبز و باز در خانه ها کم

Kelouk_footer

کلوک با سال ها تجربه در صنعت ساختمان آماده همکاری با شما کارفرمایان محترم می باشد.

شبکه های اجتماعی

Call Now Button