کلوک

قرارداد مشارکت در ساخت و ساز

اگر می‌خواهید بدانید قرارداد مشارکت در ساخت چیست باید آن را نوعی قرارداد سرمایه‌گذاری بدانیم. این سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت و ساز انجام می‌گیرد. کافی است نگاهی به قرارداد مشارکت در ساخت pdf و فایل word بیندازید. در این صورت متوجه می‌شوید که قرارداد مشارکت در ساخت و ساز بین مالک و سازنده منعقد می‌شود.

قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان و همینطور در ساخت زمین از نظر تعداد طرفین هیچ محدودیتی ندارد؛ یعنی یک یا چند مالک می‌توانند قرارداد مشارکت در ساخت و ساز را با یک یا چند نفر سازنده منعقد کنند. در این نوع قرارداد شخص مالک، زمین و ملکش را به عنوان سرمایه می‌آورد. سازنده نیز مخارج ساخت و ساز را عهده‌دار می‌گردد.

در انتها بر اساس آنچه در قرارداد مشارکت ساخت و ساز توافق کرده‌اند، هر یک سهمی از ساختمان دریافت می‌کنند؛ البته پیشنهاد می‌دهیم برای آگاهی از نحوه نوشتن قرارداد مشارکت در ساخت به سراغ دانلود قرارداد مشارکت در ساخت بروید. مطالعه فرم خام قرارداد مشارکت در ساخت کمک می‌کند تا قراردادی استاندارد و قانونی منعقد نمایید. قراردادی که مو لای درزش نرود!

مشاوره اختصاصی کلوک

در صورتی که قصد دریافت مشاوره و یا همکاری در پروژهای ساختمانی را دارید ، میتوانید با کارشناسان کلوک تماس بگیرید. شرکت ساختمانی کلوک با تجربه ای ارزشمند و اجرای پروژه های موفق ، آماده پذیرش و همکاری با متقاضیان گرامی می باشد.

شرکت-کلوک

انواع قراردادهای مشارکت در ساخت و ساز

با شنیدن نام قرارداد مشارکت در ساخت و ساز ممکن است بلافاصله قرارداد مشارکت در ساخت ملک به ذهنتان خطور کند. دلیلش هم این است که در سال‌های اخیر خانه‌های کهنه و کلنگی زیادی به مشارکت در ساخت داده‌شده‌اند. در نهایت نیز به صورت آپارتمان‌هایی تر و تازه و معمولاً چندین واحده به مالک تحویل داده‌شده است.

مهم‌ترین دلیل رواج قرارداد مشارکت در ساخت و ساز املاک به گرانی قیمت خانه مربوط می‌شود؛ در نتیجه سازندگان ترجیح می‌دهند هزینه ساخت و ساز در املاک کلنگی را بپردازند تا این که بخواهند مستقیماً ملکی را بخرند. در آخر هم بدون دردسر چند واحد آپارتمان دریافت کنند. از این‌ها که بگذریم انواع قرارداد مشارکت در ساخت به اینصورت است : قرارداد مشارکت در ساخت آپارتمان ، ساخت ویلا ، ساخت زمین ، مجتمع تجاری ، کارخانه ، هتل ، سوله و غیره .

قرارداد-مشارکت-در-ساخت-و-ساز

نکات مهم انعقاد قرارداد

اکنون که با قرارداد مشارکت در ساخت و ساز و انواع آن آشنا شده‌اید، قصد داریم یک سری از نکات مهم و اساسی را در اختیارتان بگذاریم. نکاتی که به هنگام بستن قرارداد مشارکت در ساخت املاک حتماً باید مدنظر طرفین قرار بگیرد.

 • طرفین قرارداد مشارکت در ساخت املاک باید در تقسیم سود و میزان مشارکت به موارد زیر توجه کنند: نرخ تورم، قیمت روز مسکن و به طور کلی اوضاع و احوال اقتصادی.

 • حواستان باشد که در محاسبه هزینه‌های ساخت و ساز به شهر و منطقه مورد نظر نگاه کنید؛ چرا که قیمت هر متر مربع آپارتمان تازه ساز در هر شهر و هر منطقه متفاوت با سایرین است.

 • در قرارداد مشارکت در ساخت ویلا و دیگر قراردادها عرف خاصی برای تعیین سهم وجود دارد. به این شکل که سهم مالک و شرکت پیمانکار از 50 الی 55 درصد محاسبه می‌شود؛ یعنی صاحب زمین یا ملک در پروژه 55 درصد سهم دارد و 45 درصد آن به پیمانکار تعلق می‌گیرد.

برخی از

پروژه های کلوک

شما می توانید در پایین برخی از پروژه های شرکت ساختمانی ، کلوک را مشاهده کنید.

پروژه-بام-پونک-کلوک
پروژه ساختمان سازی بام پونک
پروژه-زعفرانیه-کلوک
پروژه مشارکت در ساخت زعفرانیه
پروژه-خاقانی-کلوک
پروژه مشارکت در ساخت خاقانی
پروژه-سلمانشهر-کلوک
پروژه سلمانشهر
پروژه-مهرشهر-کلوک
پروژه مهرشهر
پروژه-عظیمیه-کلوک
پروژه عظیمیه

(با این حال هیچ اجباری به این نوع تقسیم سود وجود ندارد. بلکه سهم مالک و پیمانکار می‌تواند به نسبت 60 به 40 درصد نیز محاسبه شود. در هر صورت تعیین سهم بر اساس توافق دو طرفه انجام می‌گیرد و محدودیتی در آن وجود ندارد.)

 • از تعیین ضمانت اجرایی قرارداد مشارکت در ساخت غافل نشوید.

 • پیش از شروع مشارکت در ساخت و ساز، سازنده موظف است مبلغی را به صورت بلاعوض به مالک بپردازد. به این دلیل که بتواند جایی را برای سکونت خود و خانواده‌اش دست و پا کند.

 • حتماً برای قرارداد حق فسخ پیش‌بینی کنید. در این صورت هر یک از طرفین که به تعهدات خود عمل نکند، دیگری دستش باز است تا قرارداد را برهم بزند.

 • لازم است در قرارداد قید شود چنانچه پروژه در مدت قراردادی به پایان نرسد، طرف متضرر حق فسخ یا دریافت ضرر و زیان را دارد.

 • در قراردادهای مشارکت بهتر است به جای سفته از چک‌های معتبر بانکی استفاده شود. به این ترتیب برای حل مشکلات احتمالی آینده راحت‌تر می‌توان اقدام قانونی نمود.

 • توصیه می‌کنیم طرفین مشارکت فرد یا افرادی را به عنوان داور تعیین کنند تا برای حل اختلافات احتمالی میانشان قضاوت کند.

 • از همان زمان انعقاد قرارداد کلیه وظایف طرفین قرارداد باید مشخص و تعیین شود. جز این باشد متن نوشته شده فرقی با فرم خام قرارداد مشارکت در ساخت ندارد!

 • قابل‌توجه مالکین، اگر در قرارداد مشارکت طرف حسابتان شرکت‌های پیمانکاری است، ابتدا از میزان معتبر بودن آنها مطمئن شوید و سپس قرارداد را امضا کنید. نکته دیگر این که دقت کنید مهر شرکت و امضای نماینده رسمی و قانونی آن پای قرارداد بخورد.

کلوک مشارکت کننده در ساخت و ساز

شرکت ساختمانی کلوک سازنده برتر منطقه یک تهران ، آماده مشارکت ساخت و ساز پروژه هایی با مقیاس مختلف می باشد. از دیگر خدمات کلوک می توان به مدیریت پیمان ساخت و همینطور مجری انواع اسکلت بتنی اشاره کرد.

برای اجرای بهتر پروژه ها و صرفه جویی در زمان و هزینه ، به پیمانکار ساختمان نیاز دارید. پیمانکاری که در اجرای اهداف خود تمامی توان را بکار گیرد و مطابق با نقشه پیش رود. از این جهت کلوک تضمین بهترین خدمات و کیفیت ممکن را به همکاران و سرمایه گذاران محترم می دهد.

توجه داشته باشید که نکات مهم قرارداد مشارکت در ساخت باید در همه انواع مختلف آن پیاده شود. تفاوتی ندارد که قرارداد شراکت جهت ساخت ویلا در شمال را امضا کرده‌اید یا قرارداد مشارکت در ساخت املاک مدنظرتان است یا حتی ممکن است قصد انعقاد قرارداد مشارکت در زمین را داشته باشید.

 در هر صورت بدانید نحوه نوشتن این مدل قرارداد طبق موارد ذکرشده است. نکات بالا را حتماً در قرارداد مشارکت در ساخت ملک اعمال کنید؛ البته با دانلود و مشاهده قرارداد مشارکت در ساخت word یا pdf همه‌چیز دستتان می‌آید.

قرارداد-مشارکت-در-ساخت

پرسش و پاسخ

قرارداد مشارکت جهت ساخت آپارتمان ، ساخت ویلا ، ساخت زمین ، مجتمع تجاری ، کارخانه ، هتل ، سوله و غیره از نمونه های این مدل قرارداد می باشند.

شرکت ساختمانی کلوک با تجربه ای ارزشمند و کادری مجرب ، آماده پذیرش پروژه های کارفرمایان گرامی می باشد. حفظ ایمنی و سلامت، رعایت حقوق شهروندی، اعتماد، همکاری و تعهد از جمله نکات عملکرد کلوک می باشد.

سایر

مقالات کلوک
اجرای-سقف-وافل

پیمانکار سقف وافل

پیمانکار سقف وافل سقف وافل جزو سازه‌های ساختمانی نوظهوری است که برای ساخت‌وساز سقف‌هایی با

زیرسازی-نما-ساختمان

زیر سازی نما

زیرسازی نما زیرسازی نما در واقع عملیاتی است که باید برای اجرای برخی از نماها

مجری-سفت-کاری

پیمانکار سفت کاری

سفت کاری ساختمان برای احداث یک ساختمان مراحل و قسمت های مختلفی وجود دارد. اولین

Kelouk_footer

کلوک با سال ها تجربه در صنعت ساختمان آماده همکاری با شما کارفرمایان محترم می باشد.

شبکه های اجتماعی

2021 بازطراحی و توسعه – سئو و بهینه سازی توسط تیم دیجیتال مارکتینگ یکتا

فهرست
Call Now Button