کلوک

مشارکت در ساخت چیست؟

مشارکت در ساخت نوعی مشارکت است که در آن صاحب خانه یا ساختمان قصد دارد خانه خود را در اختیار یک  شخص بگذارد که سرمایه و مهارت را برای ساخت و نوسازی دارد. در آخر با هم شریک می شوند. مشارکت در ساخت اخیرا شانس خوبی برای صاحبان ملک های قدیمی و فرسوده است. زیرا اگر این قرارداد ها با رعایت قوانین و مقررات انجام شود سود قابل قبولی را نصیب صاحب ملک خواهد کرد. در چند دهه اخیر توجه صاحبان ملک های  قدیمی به همکاری برای ساخت و ساز بیشتر شده است. مشارکت در ساخت طیف وسیعی از مشارکت ها را در برمیگیرد که عبارت است از:مشارکت در ساخت مجتمع تجاری، مشارکت در ساخت کارخانه ها، مشارکت در ساخت هتل، مشارکت در ساخت ویلا و غیر.. میباشد. بنابراین با مشارکت در ساخت به راحتی می توانید صاحب خانه نو شوید و در هزینه هم صرفه جویی خواهد شد ، و دیگر ترسی از پول کم آوردن نخواهید داشت.

مشارکت در ساخت و ساز

فایده مشارکت در ساخت  چیست؟

یکی از فایده های مهم مشارکت در ساخت نوسازی خانه قدیمی و کلنگی می باشد.افزایش قیمت ملک و افزایش سرمایه میباشد. با بازسازی خانه های کلنگی نیز در هزینه هایمان صرفه جویی خواهد شد.و همانطور که معلوم است همه افراد دوست دارند در خانه های نو و تازه زندگی کنند،بنابراین خرید و فروش ملک بیشتر میشود و فروش آنها هم خیلی سریع خواهد شد. خانه های کلنگی و قدیمی  معایب زیادی دارد و برای زندگی اصلا مناسب نیست و برای کسانی که در آن زندگی می کنند خطر آفرین می باشد و فایده دیگر این مشارکت این است که نما ظاهری خانه بسیار زیبا میشود و نمای داخلی آن هم زیبا و مدرن خواهد شد بدونه آنکه هزینه های زیادی را دربرگیرد.

شیوه تعیین مشارکت در ساخت

در قراردادی که بین شرکا بسته می شود درصد مشارکت تعیین میشود تا بین آنها اختلافی پیش نیاید.در گام اول سرمایه های هر دو شخص توسط یک کارشناس  ارزش گذاری خواهد شد.سپس این مبلغ را بر سرمایه تقسیم خواهند کرد،و بعد قیمت ملک آن مالک تعیین خواهد شد. و بعد از تعیین سرمایه های مالک ،هزینه های ساخت و ساز را تخمین می زنند. جمع سرمایه های مالک و کسی ملک را بازسازی میکند  ارزش کل پروژه می باشد.

نکات مهم در مشارکت ساخت

قرارداد مشارکت در حوزه پیمانکاری و نوسازی  پروژه های مسکونی میان  دو طرف معامله بررسی و تایید میشود.این نوع مشارکت موارد حقوقی و قانونی و بسیاری در مورد آن وجود دارد، وقتی مالک قصد دارد ساخت و ساز انجام دهد اما پول کافی برای ساخت و ساز ندارد میتواند از قرارداد های مشارکت  در ساخت بهره بگیرید. میتواند از خدمات شرکت پیمانکاری کلوکا استفاده نمایید، و درصدی از سود پروژه به سازنده تعلق پیدا میکند.

انواع قرارداد ساخت عبارت است از:

  • مدیریت پیمان
  • مشارکت مدنی ساخت
  • پیمانکاری
  • مشارکت در ساخت

مدیریت پیمان

در قراردادی که بسته می شود  شخصی  به نام مدیریت پیمان وجود دارد که مجری  پروژه میباشد.و درصدی از سود به او تعلق پیدا میکند.

  • مشارکت مدنی ساخت: وقتی که گروهی هزینه های ساخت و ساز را از مردم میگیرد،از این نوع مشارکت بهره می گیرند .
  • پیمانکاری: اگر افراد قصد داشته باشند بخشی کار ساخت و ساز را به پیمانکاران مختلف بسپارند ،از پیمانکاری بهره می گیرند

مشارکت در ساخت : این نوع مشارکت هم با مواردی که گفته شد فرق دارد، و به نوعی ترکیبی از مشارکت مدنی و مدیریت پیمان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست