کلوک

مشارکت در ساخت

یکی از توافق نامه های جذاب و پر کاربرد در صنعت ساخت و ساز، توافق مشارکت در ساخت می باشد. قطعا سرمایه گذاران زیادی را دیده اید که، زمینی بزرگ ندارند تا، در آن ساختمان های مسکونی و یا تجاری بسازند. از طرفی هستند افرادی که دارای ملک های تجاری و یا مسکونی قدیمی هستند، اما سرمایه ای ندارند تا، آن را بسازند. توافق نامه مشارکت در ساخت و ساز ساختمان ، در این هنگام کاربرد خود را نشان می دهد. در ادامه قصد داریم شما را با تعریف و نحوه مشارکت در ساخت و ساز بیشتر آشنا کنیم.

توافق نامه مشارکت ساخت و ساز نوعی قرارداد است که، بین دو طرف مالک زمین یا ملک و سرمایه گذار یا همان سازنده نوشته می شود. که هر کدام از طرفین قرارداد به میزان آورده خود از نظر ارزش مالی، دارای سهم از ساخت می شوند. به طور مثال در صورتی که ملک در منطقه ای قرار دارد که، ارزش زمین آن بسیار زیاد است، سهم هر کدام از طرفین حدودا ۵۰، ۵۰ می شود. در برخی مواقع نیز مالک برای داشتن ۵۰ درصد از سهم ساخت، علاوه بر ملک، مقداری سرمایه نقدی را نیز ارائه می دهد.

مشاوره اختصاصی کلوک

در صورتی که قصد دریافت مشاوره و یا همکاری در پروژهای ساختمانی را دارید ، میتوانید با کارشناسان کلوک تماس بگیرید. شرکت ساختمانی کلوک با تجربه ای ارزشمند و اجرای پروژه های موفق ، آماده پذیرش و همکاری با متقاضیان گرامی می باشد.

شرکت-کلوک

شرایط مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت برای افرادی بیشتر کاربرد دارد که دارای منزل قدیمی و کلنگی هستند و تمایل دارند منزل قدیمی خود را از نو بسازند و بازسازی کنند و علاوه بر ساخت آپارتمان های جدید و مناسب، سود بیشتری نیز به دست آورند. اگر این افراد هزینه کافی برای ساخت و ساز را نداشته باشند، بهتر است از مشارکت در ساخت و ساز استفاده کنند. مشارکت در اجرای ساخت راهکار بسیار مناسبی برای افرادی است که خانه قدیمی دارند، اما هزینه کافی برای نوسازی آن را ندارند.

مشارکت-در-ساخت

نکات مشارکت ساخت و ساز ساختمان

در هنگام شروع مشارکت ، حتما قراردادی دقیق و مشخصی منعقد کنید و سود هر یک را به صورت دقیق و واضح قید کنید. در این نوع قرارداد ها تمام نکات حقوقی مورد توجه قرار می گیرد و باعث می شود که هر دو طرف به سود لازم دست پیدا کنند.

نکته ی بعدی آن است که هر یک از دو طرف در هنگام عقد قرارداد مشارکت ، چه میزان سودی را به دست می آورند و اصلاً میزان این سود بر چه اساسی قابل محاسبه است؟

نحوه تعیین درصد مشارکت در ساخت و ساز

در قراردادی که بین شرکا بسته می شود درصد مشارکت تعیین میشود تا بین آنها اختلافی پیش نیاید.در گام اول سرمایه های هر دو شخص توسط یک کارشناس ارزش گذاری خواهد شد.سپس این مبلغ را بر سرمایه تقسیم خواهند کرد،و بعد قیمت ملک آن مالک تعیین خواهد شد. و بعد از تعیین سرمایه های مالک ،هزینه های ساخت و ساز را تخمین می زنند. جمع سرمایه های مالک و کسی ملک را بازسازی میکند ارزش کل پروژه می باشد.

بر اساس یک فرمول کلی سود مشارکت در ساخت و ساز و نحوه تعیین میزان سهم بر اساس قیمت هر متر مربع آپارتمان تازه ساخته شده در آن منطقه محاسبه می شود. اگر قیمت هر متر مربع آپارتمان تازه ساخته شده مشخص باشد، میزان سهم بر اساس ( ۵۰ – ۵۰ ) محاسبه می شود، یعنی ۵۰ درصد مربوط به صاحب زمین و ۵۰ درصد مربوط به کسی که کار ساخت و ساز را در زمین مورد نظر انجام می دهد.

اگر قیمت هر متر مربع مشخص نباشد و مبلغ حدودی باشد، مثلاً بین ۴ میلیون و ۵۰۰ تا ۵ میلیون و ۵۰۰ تومان باشد، سود با نسبت دیگری قابل محاسبه است و آن نسبت به صورت ۵۵ درصد سهم مربوط به مالک زمین و ۴۵ درصد مربوط به سهم سازنده زمین می باشد.

در ابتدای فرآیند مشارکت ساخت و ساز ملک ، سازنده باید مبلغی را با عنوان بلاعوض در اختیار صاحب زمین قرار دهد تا مالک زمین بتواند در مدت زمانی که ساخت و ساز انجام می شود، منزل مناسب خود را اجاره یا رهن کند و مدتی در آن سکونت داشته باشد. این مبلغ بلاعوض بوده و مجدداً به سازنده بازگردانده می‌ شود.

مشارکت-ساخت-و-ساز

نحوه مشارکت در ساخت و ساز

در زیر به معرفی انواع قرارداد مشارکت در ساخت می پردازیم:

به طور کلی می‌توان گفت که شرایط مشارکت در ساخت به گونه ای است که می تواند به شما در صاحب خانه شدن و افزایش سود کمک زیادی کند. این راهکار بهترین روش برای کسانی است که می خواهند خانه های قدیمی خود را بفروشند و از پول آن منزل جدید را برای خود خریداری نمایند و یا تهیه نمایند.

برخی از

پروژه های کلوک

شما می توانید در پایین برخی از پروژه های شرکت ساختمانی ، کلوک را مشاهده کنید.

پروژه-بام-پونک-کلوک
پروژه ساختمان سازی بام پونک
پروژه-زعفرانیه-کلوک
پروژه مشارکت در ساخت زعفرانیه
پروژه-خاقانی-کلوک
پروژه مشارکت در ساخت خاقانی
پروژه-سلمانشهر-کلوک
پروژه سلمانشهر
پروژه-مهرشهر-کلوک
پروژه مهرشهر
پروژه-عظیمیه-کلوک
پروژه عظیمیه

مزایای مشارکت در ساخت و ساز

ویژگی های مشارکت در ساخت زیبایی

خانه های کلنگی و فرسوده عمر خود را کرده اند و دیگر چیزی از زیبایی آنها باقی نمانده است. اما با استفاده از این قرارداد فرد مالک می تواند خانه کلنگی خود را تحویل داده و به جای آن چند واحد به روز و زیبا را تحویل بگیرد. استفاده از متریال های جدید و تجهیزات پیشرفته در ساختمان های جدید می تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان بسیار موثر باشد.

افزایش استحکام

قطعا مصالح ساختمانی عمر مفید چندین ساله ای دارند و پس از گذشت نهایتا ۴۰ تا ۵۰ سال، نیاز است تا تمامی قسمت های خانه بازسازی گردد. با توجه به قوانین مشارکت در ساخت ، با تخریب کامل بنای قدیمی و ساخت ساختمانی جدید با استفاده از متریال استاندارد، قوی و پیشرفته می تواند در افزایش استحکام بنا، در برابر عوامل محیطی و طبیعی مانند زلزله، بسیار موثر باشد.

استفاده بهتر از بنا

زندگی در خانه های قدیمی مشکلاتی مانند مزاحمت حشرات، بوی بد فاضلاب ها، وجود مشکل در سیستم های سرمایش و گرمایش خانه و … را به همراه دارد. با مشارکت در ساخت و ساز ملک های قدیمی و تبدیل آن به ساختمان های زیبا، می توانید از تجهیزات به روز مانند سیستم های سرمایشی و گرمایشی پیشرفته، آسانسور، فاضلاب های پیشرفته و … استفاده نمایید.

افزایش سرمایه

زمانی که شما به عنوان مالک در خانه ای قدیمی و به نوعی کلنگی زندگی می کنید، فقط خودتان قادر به استفاده از آن می باشید. اما با استفاده از این قرارداد می توانید چند واحد زیبا و مجهز را به طور کامل در اختیار داشته باشید. بنابراین می توانید از یکی از آنها استفاده نمایید و دیگر واحد ها را اجاره داده و یا با فروش واحدها، آنها را به نقدینگی تبدیل کنید. از دیگر ویژگی و مزیت های این قرارداد می توان به کاهش هزینه های ساختمان و کاهش انرژی مصرفی بنا نیز اشاره نمود.

مشارکت-در-ساخت-و-ساز

چرا کلوک بهترین انتخاب برای مشارکت در ساخت و ساز است؟

شرکت ساختمانی کلوک که مجری پروژه ها و سازه های بزرگ، نماهای بتنی، فلزی، مدرن و کلاسیک است طی ۲۰ سال سابقه درخشان با پشت سر گذاشتن پروژه های ناب در سطح جهانی توانسته است، محبوبیت زیادی بین معماران و مهندسان ساخت و ساز پیدا کند.

پروژه ها و سازه هایی همچون پروژه سلمان شهر ، پروژه بام پونک و … که مشمول پروژه های مجتمع مسکونی، ساختمان های تجاری، شهرک سازی و بسیاری از بناهای دیگر که خشت خشت آن از مصالح ساختمانی عالی و مرغوب بالا رفته است و آسمان را فتح کرده است.

وجود کارشناسان، مشاوران، مهندسان و در کل کادری متعهد و توانمند رمز موفقیت این شرکت نام دار است. اگر قرار باشد کلوک ها در کنار هم تبدیل به برج های بزرگ شوند، نیاز به مدیریت قوی توسط شرکتی قدرتمند است.

شرکتی مانند کلوک kelouk که تمامی پرسنل آن همچون کلوک هایی منظم و برنامه ریزی شده، در کنار هم و با هماهنگی و مشارکت، در طول بیست سال تلاش صادقانه همچنان نام دار است.

نحوه-مشارکت-در-ساخت-و-ساز

خدمات کلوک

سیر تحول ساخت و ساز برای تکمیل انواع پروژه ها، نیاز به انتخاب شرکت های ساختمانی دارد که این پروسه را به سرانجام رساند. اگر برای شما این سؤال پیش آمده است که چرا کلوک بهترین انتخاب در ساخت و ساز است در پاسخ به آن امتیازات شرکت کلوک را بیان خواهیم کرد:

  • مجری انواع سازه های بین المللی
  • طراحی و انجام پروژه های مختلف کلاسیک و مدرن
  • انواع طراحی های چند بعدی
  • انجام عملیات نازک کاری و سفت کاری
  • مجری پروژه های مربوط به تأسیسات در حوزه مکانیکی و الکتریکی
  • فضا سازی و مجری روف گاردن
  • اجرای انواع پروژه های داخلی بناهای مختلف تجاری و غیر تجاری
  • مدیریت پیمان قوی و مشاوره جهت ساخت و ساز های بزرگ بین المللی
  • پشتیبانی و ضمانت موفقیت پروژه
  • ارائه بهترین خدمات مشارکت در ساخت و ساز

حفظ ایمنی و سلامت، رعایت حقوق شهروندی، اعتماد، همکاری، تعهد، انعطاف، مسئولیت پذیری، صداقت، ارتباط قوی و در نظر گرفتن سرمایه سرمایه گذاران و بسیاری از نقاط قوت، عملکرد اصولی و درست کلوک است که ارائه خدمات ارزشمند، رمز موفقیت و محبوبیت ما به حساب می آید.

پرسش و پاسخ

مشارکت ساخت و ساز نوعی قرارداد است که، بین دو طرف مالک زمین یا ملک و سرمایه گذار یا همان سازنده نوشته می شود. که هر کدام از طرفین قرارداد به میزان آورده خود از نظر ارزش مالی، دارای سهم از ساخت می شوند.

تبدیل خانه قدیمی به آپارتمان های نوساز و مدرن ، افزایش استحکام بنا و افزایش سرمایه و دارایی از جمله محاسن اینکار می باشد.

شرکت ساختمانی کلوک با تجربه ای ارزشمند و کادری مجرب ، آماده پذیرش پروژه های کارفرمایان گرامی می باشد. حفظ ایمنی و سلامت، رعایت حقوق شهروندی، اعتماد، همکاری و تعهد از جمله نکات عملکرد کلوک می باشد.

سایر

مقالات کلوک
تیغه-چینی-با-بلوک

تیغه چینی

تیغه چینی اگر دستی در ساخت‌ وساز داشته باشید که بدون شک با مفهوم تیغه

اجرای-سقف-وافل

پیمانکار سقف وافل

پیمانکار سقف وافل سقف وافل جزو سازه‌های ساختمانی نوظهوری است که برای ساخت‌وساز سقف‌هایی با

قرارداد-مدیریت-پیمان-ساخت-و-اجرا

مدیریت پیمان

مدیریت پیمان ساخت مدیریت پیمان نوعی قرارداد است که، با توجه به قوانین ذکر شده

Kelouk_footer

کلوک با سال ها تجربه در صنعت ساختمان آماده همکاری با شما کارفرمایان محترم می باشد.

شبکه های اجتماعی

فهرست
Call Now Button